Śląscy architekci i projektanci wnętrz już po raz ósmy spotkali się w tyskim salonie Multi Design. Spotkanie odbyło się 16 marca, tuż po oddaniu do użytku nowej “Strefy architekta” - miejsca w salonie, przeznaczonego specjalnie dla architektów i dekoratorów wnętrz. W nowoczesnej przestrzeni strefy zorganizowane zostały cztery prelekcje, prezentujące nowości na rynku aranżacji wnętrz.

Cykl wystąpień zapoczątkowała prezentacja podłóg drewnianych Ter Hurne, będących efektem wieloletniej tradycji wytwarzania desek podłogowych. Przedstawiciel firmy zaprezentował propozycję skierowania określonych serii paneli do konkretnych typów osobowościowych. Na podstawie badań naukowych stwierdzono na przykład, że bardzo jasne lub bardzo ciemne deski najczęściej wybierane są przez  osoby o dominujących osobowościach, zaś klasyczne odcienie dębu najlepiej pasują do osób wyważonych i opanowanych. Zainteresowanie architektów wzbudziły przede wszystkim podłogi rustykalne, doskonale wpisujące się w najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz.

Po krótkiej przerwie, uczestnicy spotkania przenieśli się z zachodnich Niemiec do słonecznej Hiszpanii, skąd pochodzi kolejny, prezentowany produkt. Farby Monto, o których mowa, zaprezentowane zostały jako wyrób wysokiej jakości, przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów.

Po prezentacji farb nadeszła pora na włoski akcent w podróży po świecie designu i wzornictwa. Przedstawiciele firmy NOVET przygotowali krótką i dynamiczną prezentację klamek marki Linea Cali. Zaciekawienie uczestników wzbudziły zaskakujące wzory prezentowanych produktów - od bogato zdobionych klamek stylizowanych, przez nowoczesne, ascetyczne formy aż po minimalistyczną klamkę wzorowaną na mieczu samurajskim.

Największe emocje wywołała jednak prezentacja mchów i ogrodów wertykalnych, przygotowana przez firmę Juko Green Design z Krakowa. Prelekcja wywołała burzę pytań związanych z możliwościami wykorzystania paneli z mchu i roślin w urządzaniu wnętrz. Zdania projektantów na temat wykorzystywania zielonych ścian we wnętrzach były skrajnie podzielone - od entuzjazmu po zdecydowaną krytykę.

Dopełnieniem spotkania była wspólna kolacja wszystkich uczestników, podczas której słychać było ożywione dyskusje o prezentowanych wcześniej trendach i produktach. Dzięki szerokiemu zakresowi tematycznemu spotkania, kuluarowe rozmowy o dizajnie, projektowaniu i dekoratorstwie trwały jeszcze długo po zakończeniu prelekcji.

Partnerzy

Aktualności

12/03/2018 Godziny otwarcia salonu w Wielkanoc

Informujemy, że salon Multi Design w okresie świątecznym będzie otwarty według harmonogramu:Wielki Czwartek [29.03.2018] – 8.00-20.00 Wielki Piątek [30.03.2018] – 8.00-20.00 Wielka Sobota [31.03.2018] – nieczynne Niedziela Wielkanocna [01.04.2018] –...

Czytaj więcej...
06/03/2018 Kanlux - Najpiękniejszy biurowiec w Europie powstał z udziałem Multi Design

Nagroda Grand Prix, tytuł Best Office Architecture oraz pięć gwiazdek w europejskiej edycji International Property Awards powędrował do biurowca Kanlux w Radzionkowie! Jesteśmy dumni z nagrodzonego biurowca, który powstał z naszym niewielkim...

Czytaj więcej...
21/02/2018 Rekordowa edycja 4 Design Days za nami!

Za nami 4 Design Days czyli cztery dni poświęcone architekturze i designowi. Tegoroczna edycja odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz w Spodku. Do stolicy Śląska zawitali słynni architekci, projektanci, producenci i...

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Masz pytania?
Potrzebujesz porady?
Nie wiesz jaka podłoga będzie dla Ciebie najlepsza?
Drzwi prawe czy lewe?

Napisz do nas!

Multidesign

SALON MULTIDESIGN

ul. Metalowa 4
43-100 Tychy
tel.: +48 32 329 13 97
salon@multidesign.com.pl