Śląscy architekci i projektanci wnętrz już po raz ósmy spotkali się w tyskim salonie Multi Design. Spotkanie odbyło się 16 marca, tuż po oddaniu do użytku nowej “Strefy architekta” - miejsca w salonie, przeznaczonego specjalnie dla architektów i dekoratorów wnętrz. W nowoczesnej przestrzeni strefy zorganizowane zostały cztery prelekcje, prezentujące nowości na rynku aranżacji wnętrz.

Cykl wystąpień zapoczątkowała prezentacja podłóg drewnianych Ter Hurne, będących efektem wieloletniej tradycji wytwarzania desek podłogowych. Przedstawiciel firmy zaprezentował propozycję skierowania określonych serii paneli do konkretnych typów osobowościowych. Na podstawie badań naukowych stwierdzono na przykład, że bardzo jasne lub bardzo ciemne deski najczęściej wybierane są przez  osoby o dominujących osobowościach, zaś klasyczne odcienie dębu najlepiej pasują do osób wyważonych i opanowanych. Zainteresowanie architektów wzbudziły przede wszystkim podłogi rustykalne, doskonale wpisujące się w najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz.

Po krótkiej przerwie, uczestnicy spotkania przenieśli się z zachodnich Niemiec do słonecznej Hiszpanii, skąd pochodzi kolejny, prezentowany produkt. Farby Monto, o których mowa, zaprezentowane zostały jako wyrób wysokiej jakości, przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów.

Po prezentacji farb nadeszła pora na włoski akcent w podróży po świecie designu i wzornictwa. Przedstawiciele firmy NOVET przygotowali krótką i dynamiczną prezentację klamek marki Linea Cali. Zaciekawienie uczestników wzbudziły zaskakujące wzory prezentowanych produktów - od bogato zdobionych klamek stylizowanych, przez nowoczesne, ascetyczne formy aż po minimalistyczną klamkę wzorowaną na mieczu samurajskim.

Największe emocje wywołała jednak prezentacja mchów i ogrodów wertykalnych, przygotowana przez firmę Juko Green Design z Krakowa. Prelekcja wywołała burzę pytań związanych z możliwościami wykorzystania paneli z mchu i roślin w urządzaniu wnętrz. Zdania projektantów na temat wykorzystywania zielonych ścian we wnętrzach były skrajnie podzielone - od entuzjazmu po zdecydowaną krytykę.

Dopełnieniem spotkania była wspólna kolacja wszystkich uczestników, podczas której słychać było ożywione dyskusje o prezentowanych wcześniej trendach i produktach. Dzięki szerokiemu zakresowi tematycznemu spotkania, kuluarowe rozmowy o dizajnie, projektowaniu i dekoratorstwie trwały jeszcze długo po zakończeniu prelekcji.

Partnerzy

Aktualności

25/07/2018 Jeszcze większy wybór paneli podłogowych Classen!

Zakup podłogi jest bardzo ważnym momentem wykończenia mieszkania. Podłoga powinna być solidna, dostosowana do naszych preferencji i przede wszystkim - musi nam się podobać. Z reguły jest to zakup na lata, dlatego warto dobrze przemyśleć ten wybór....

Czytaj więcej...
23/07/2018 Salon Multi Design na Instagramie!

Zapraszamy wszystkich klientów oraz fanów szeroko pojętej tematyki designu do śledzenia naszego profilu na portalu Instagram Regularnie publikujemy nowości z salonu, informacje o nadchodzących eventach, inspiracje oraz relacje w formie instastory....

Czytaj więcej...
20/07/2018 Weekend z zielenią w Multi Design!

Wraz z firmą JUKO Green Design serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Weekendzie z roślinnością! Panel dyskusyjny, profesjonalne porady i dużo więcej!PIĄTEK11:00 - 14:00 Panel I Zieleń we wnętrzach - jak właściwie ją dobrać?14:30 - 19:00 Panel II...

Czytaj więcej...

Napisz do nas

Masz pytania?
Potrzebujesz porady?
Nie wiesz jaka podłoga będzie dla Ciebie najlepsza?
Drzwi prawe czy lewe?

Napisz do nas!

Multi Design

SALON MULTI DESIGN

ul. Metalowa 4
43-100 Tychy
tel.: +48 32 329 13 97
salon@multidesign.com.pl